Biežāk uzdotie jautājumi

 1. Kā norit adaptācijas process dārziņā?
 2. Pirmo dārziņa apmeklējuma dienu vajadzētu plānot 2 st. no plkst. 8.30 - 10.30.

  Pirmo pusstundu vecāks var būt kopā ar bērnu grupiņā - šai laikā bērns iejūtas jaunajā vidē.

  Otro pusstundu audzinātāja nodarbojas ar bērnu, ieinteresē ar rotaļlietām, iepazīstina ar citiem bērniem.

  Trešajā pusstundā ir brokastu laiks, roku mazgāšana un podiņmācība.

  Ceturtajā pusstundā bērni atgriežas grupiņā un jaunā bērna pirmā diena noslēdzas ar rotaļāšanos.

  Katra bērna adaptācijas process, protams, norit atšķirīgi. Ir bērni, kuri jau otrajā dienā var palikt līdz pusdienlaikam un trešajā dienā līdz vakaram. Pēc pirmās dienas apmeklējuma audzinātāja dod vecākiem rekomendācijas nākamo dienu apmeklējuma ilgumam.

 3. Kāda ir bērnu ēdināšana, vai ir atsevišķa ēdienkarte bērniem ar alerģijām, vai bērnam ir pašam jāprot ēst?
 4. Bērnu ēdināšana ir atbilstoša normatīviem, ēdienkartē ir iekļauti dārzeņi, augļi. Bērniem ar alerģijām nav atsevišķa ēdienkarte. Ja bērnam ir alerģija uz, piem. mandarīniem - protams, tie netiek doti. Ja bērnam ir alerģija uz visiem piena produktiem - tad vecākiem ir iespēja dot līdz sagatavotu ēdienu no mājām - noslēdzot rakstveida vienošanos ar iestādi.

  Bērnam, sākot nākt dārziņā, nav jāprot ēst. Auklīte palīdzēs bērnam paēst un dārziņā bērni ātri paši apgūst vajadzīgās iemaņas skatoties uz citiem bērniem.

 5. Kādu apģērbu vajadzētu bērnam bērnudārzā?
 6. Aukstajos gadalaiku mēnešos, lai arī telpās ir silts, iesakām apģērbu, kas nav biezs, bet ar garām piedurknēm un, vēlams, augstu apkaklīti, jo nav iespējams telpās nodrošināt vienmērīgu temperatūru /telpu vēdināšana, pāriešana no grupiņas uz virtuvi/, kā arī- pie logiem, kur bērniem patīk uzturēties arī ir vēsāks kā telpā. Protams, bērniem ir jārūdās, bet 1,5- 2gadīgiem bērniem bērnudārzs pats par sevi jau ir liels un grūts pārbaudījums gan psiholoģiski, gan fiziski. Bērnam vajadzīga arī jaciņa- audzinātāja sekos līdz, kad bērnam to uzvilkt, vai novilkt. Siltajos gada mēnešos obligāta prasība ir cepure laikā, kad bērni uzturas ārā. Bērna personīgo lietu atvilktnē jābūt maiņas drēbītēm nepieciešamības gadījumam, vismaz 2 komplektiem. Bērna apaviem telpās jābūt stabiliem, neizmirkstošiem, jo mazgājot rokas, gadās arī peļķes uz grīdas, kā arī rotaļājoties grupā gadās uzkāpt uz kāda klucīša. Ja bērnam ir zeķes ar poraino zolīti- ir lielāka traumatisma iespēja.

 7. Ko darīt, ja bērns bērnudārzā bieži slimo?
 8. Diemžēl atbilde nav iepriecinoša: Speciālistu viedoklis ir: “Bērnu imunitātes īpatnības ir tādas, ka līdz trīs gadiem, tas ir ļoti vājš un nevar izturēt masu mikrobu un vīrusu. Tāpēc, ja bērns dodas uz bērnu dārzu agrāk par trīs gadiem, viņš noteikti ļoti bieži slimos. Kamēr viņš slimojot neiepazīsies ar citu bērnu mikrofloru, viņa slimības turpināsies.”

  Tādēļ vecākiem pašiem rūpīgi jāizvērtē, vai sūtīt bērnu bērnudārzā, vai algot bērnam auklīti.